REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Na Ustroniu – Archicom inwestuje w nowe osiedle na Swojczycachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Ustroniu – Archicom inwestuje w nowe osiedle na Swojczycach
Na przestronnej działce przy ul. Byczyńskiej Grupa Archicom zlokalizuje nowe osiedle mieszkaniowe. K...
Kolejny krok ku budowie nowej trasy kolejowej z Wrocławia do granicy z Czechamiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku budowie nowej trasy kolejowej z Wrocławia do granicy z Czechami
To będzie ponad 60-kilometrowy odcinek łączący Żarów, leżący na południowy zachód od Wrocławia, ze...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świecie] Vistula Park
Świecie, Świekatowo
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Strzegom] Remont ratusza
Strzegom
[Świebodzice] Osiedle Piastowskieinwestycja
Pokaż inwestycję
[Świebodzice] Osiedle Piastowskie
Świebodzice, Jaworzyna Śląska
[Lublin] Brama Krakowskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Brama Krakowska
Lublin, Stare Miasto
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Zamek Królewski
Lublin, Stare Miasto
Rozbiórka budynku C1inwestycja
Pokaż inwestycję
Rozbiórka budynku C1
Łódź, Pomorska 251
Zajezdnia Autobusowa Bieńczyceinwestycja
Pokaż inwestycję
Zajezdnia Autobusowa Bieńczyce
Kraków, Nowa Huta, Nowolipki
inwestycja
Pokaż inwestycję
Muzeum Sztuki Nomus
Gdańsk, Stefana Jaracza 14
Polska: O połowę mniej magazynów w budowie artykuł
Pokaż artykuł
Polska: O połowę mniej magazynów w budowie
Widoczne spadki po stronie popytu na powierzchnię magazynową bezpośrednio przekładają się na niższą aktywność deweloperów. W pierwszej połowie 2023 roku do użytku oddano łącznie 2,6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, przy czym za tak okazały wolumen odpowiada głównie I kw. 2023 roku. W II kw. zrealizowano niespełna 700 000 mkw. powierzchni magazynowej, co jest poziomem niespotykanym od dwóch lat.
W ramach KDP pod Łodzią powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna stacja kolejowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W ramach KDP pod Łodzią powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna stacja kolejowa [WIZUALIZACJE]
Odcinek Warszawa – Łódź będzie pierwszym fragmentem Kolei Dużych Prędkości w Polsce. To na tej trasie znajdzie się nowa stacja w Brzezinach – mieście powiatowym pozbawionym dotychczas jakiegokolwiek dostępu do transportu kolejowego. Inwestycja to ogromny postęp w walce z wykluczeniem komunikacyjnym oraz impuls dla gospodarki regionu.
Dzięki inwestycją zwiększają się możliwości linii kolejowych do portów w Szczecinie i Świnoujściu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dzięki inwestycją zwiększają się możliwości linii kolejowych do portów w Szczecinie i Świnoujściu [ZDJĘCIA]
Przebudowane tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu zwiększają efektywność kolei oraz możliwości obsługi żeglugi morskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą projekt wart około 1,5 mld zł – współfinansowany z unijnego Instrumentu CEF "Łącząc Europę". Organizacja prac zapewnia stały dojazdu pociągów do nabrzeży.
Wrocławska firma SatRev S.A. wybuduje na Dolnym Śląsku pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska firma SatRev S.A. wybuduje na Dolnym Śląsku pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitów
Na Dolnym Śląsku powstanie pierwsza w Polsce fabryka nanosatelitów. Wrocławska firma z branży kosmicznej SatRev S.A. podpisała list o współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) i planuje zrealizowanie na jej terenie fabryki produkującej nanosatelity w ilościach komercyjnych.
Pół miliarda euro wsparcia UE dla dwóch wielkich inwestycji kolejowych w ramach CPKartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda euro wsparcia UE dla dwóch wielkich inwestycji kolejowych w ramach CPK
Podczas wtorkowej konferencji w Warszawie zaprezentowano wyniki dwóch projektów dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF). Mowa o tzw. kolejowym „Y” oraz tunelu dalekobieżnym w Łodzi. W wydarzeniu udział wzięli m.in. wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko, członek zarządu CPK Marcin Michalski oraz zastępca dyrektora CUPT Sylwia Cieślak-Wilk.
Nimlas Group, najszybciej rozwijająca się grupa instalacyjna w krajach nordyckich, wchodzi do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Nimlas Group, najszybciej rozwijająca się grupa instalacyjna w krajach nordyckich, wchodzi do Polski
Nimlas Group, najszybciej rozwijająca się oraz najbardziej rentowna grupa działająca w obszarze instalacji technicznych w krajach nordyckich, ogłosiła dziś wejście do Polski i Niemiec, które są pierwszymi europejskimi rynkami spółki poza Szwecją, Norwegią i Finlandią. Jest to element nowej strategii 4-40-4 – planu rozwoju Grupy, zakładającego osiągnięcie 4 mld EUR przychodów netto oraz 400 mln EUR EBITA do 2031 roku, w tym poprzez ekspansję na cztery nowe rynki europejskie. Wejście na polski rynek stanowi pierwszy etap realizacji nowej strategii rozwoju Nimlas Group. Spółka planuje zbudować silną lokalną platformę poprzez połączenie inwestycji typu greenfield oraz akwizycje.
Firma Orange Polska otworzyła nowe biuro w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Firma Orange Polska otworzyła nowe biuro w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Z początkiem listopada 200 pracowników firmy Orange wprowadziło się do nowej siedziby firmy na gdańskim Młodym Mieście. Wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce w ramach zmiany lokalizacji zajął w biurowcu Palio Office Park A ponad 1 200 mkw. powierzchni GLA. Właścicielem i deweloperem kompleksu Palio jest Cavatina Holding, największy w Polsce deweloper biurowy.
Gdańsk: Ostatnia duża nieruchomość w Porcie Wewnętrznym wystawiona do przetarguartykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Ostatnia duża nieruchomość w Porcie Wewnętrznym wystawiona do przetargu
Licząca prawie 8 ha działka, potocznie zwana „Rybką”, znajdująca się w sąsiedztwie „Fosforów”, ma szansę zostać zagospodarowana. Zadanie to wpisuje się w długoterminową strategię inwestycyjną Zarządu Morskiego Portu Gdańsk w zakresie rozwoju Portu Wewnętrznego. Pod koniec 2023 r. zakończona została przebudowa rejonu Nabrzeża Przemysłowego, inwestycja, która w zdecydowany sposób poprawiła komunikację w okolicy wystawionej do przetargu nieruchomości. Był to punkt wyjścia do komercjalizacji tego terenu.
Tramwaj na Zieloną Białołękę coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj na Zieloną Białołękę coraz bliżej
Tramwaje Warszawskie ogłosiły w czwartek 7 marca przetarg na zaprojektowanie trasy tramwajowej na wschodnią część Białołęki. Budowa tej oczekiwanej przez mieszkańców dzielnicy inwestycji powinna rozpocząć się w 2028 roku.
Nova Marina Gdyni – ruszają praceartykuł
Pokaż artykuł
Nova Marina Gdyni – ruszają prace
Rozpoczęła się rozbiórka starych pawilonów przy Basenie Żeglarskim w miejscu których powstanie nowy dom polskiego żeglarstwa – Nova Marina Gdyni. To wspólna inwestycja Ghelamco i PZŻ.
REKLAMA